KWARTET PRIMA VISTA

KWARTET PRIMA VISTA

W składzie: Krzysztof Bzówka, Józef Kolinek - skrzypce, Dariusz Kisieliński - altówka, Jerzy Muranty - wiolonczela, należy do czołowych zespołów kameralnych w Polsce. Tworzą go muzycy Polskiej Orkiestry Kameralnej - Sinfonii Varsovii. W repertuarze zespołu znajdują się kwartety Haydna, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Dvoraka, Borodina i Szymanowskiego. Zespół grywa również z upodobaniem muzykę salonową XIX i XX wieku. Koncertował na Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich, w Warszawskiej Zachęcie, w Studiu S-1 Polskiego Radia i w Belwederze. Był również gościem Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, Festiwalu Muzyki Kameralnej "Wieczory w Arsenale" we Wrocławiu, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, Festiwalu Muzycznego w Łańcucie. Kwartet koncertował w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Kanadzie, USA , Japonii i Korei Płd.
Prima Vista często wykonuje kameralne wersje koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina, a także kameralną wersję Czterech pór roku Antonio Vivaldiego.
Członkowie Kwartetu Prima Vista są również cenionymi muzykami studyjnymi. Brali udział w nagraniach muzyki filmowej Zbigniewa Preisnera i Krzesimira Dębskiego. Towarzyszyli w nagraniach płyt wielu muzyków jazzowych.
Kwartet Prima Vista nagrał jedenaście płyt kompaktowych dla firmy DUX i Winther & Winther. Pięć z nich otrzymało nominacje do nagrody Fryderyka, a trzy płyty tę nagrodę zdobyły (kameralna wersja koncertów Chopina z Piotrem Palecznym i Cztery pory roku Vivaldiego z Konstantym Andrzejem Kulka - Fryderyki '99) oraz kameralna wersja koncertów fortepianowych Bacha z Waldemarem Malickim i Tamarą Granat - Fryderyk 2000). Dwa albumy (Cztery pory roku i Koncert fortepianowy e-moll Chopina) zdobyły również tytuł Platynowej płyty. Także najnowsza płyta zespołu - Siesta z saksofonistką Aliną Mleczko została nominowana do nagrody Fryderyk 2003.
Wszyscy członkowie kwartetu Prima Vista byli gościnnymi profesorami w Letniej Akademii w Toyama w Japonii i w Suwon Uniwersity w Korei Południowej.
- Cztery pory roku Vivaldiego z Konstantym Andrzejem Kulka
- kameralna wersja koncertów Chopina z Piotrem Palecznym
- kameralna wersja koncertów Bacha z Waldemarem Malickim i Tamarą Granat
Wszyscy członkowie Prima Vista byli gościnnymi profesorami w Letniej Akademii w Toyama w Japonii i w Suwon Uniwersity w Korei Południowej. Od maja 2003 roku Kwartet Prima Vista działa jako samodzielny zespół w ramach Warszawskiej Opery Kameralnej.