Kursy specjalistyczne dla pianistów

Kursy specjalistyczne dla pianistów
Oprócz zajęć indywidualnych i grupowych z Mistrzami polecamy dodatkowe 6 kursów dla uczestników aktywnych XV Międzynarodowego Forum Pianistycznego.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów:
 
PODSTAWOWE TECHNIKI KLAWESYNOWE DLA PIANISTÓW

W zależności od przygotowanego repertuaru pianiści mogą poznać sztukę gry na klawesynie pod okiem prof. Urszuli Bartkiewicz z AM w Bydgoszczy (Scarlatti, Haydn, Mozart). Na zakończenie seminarium uczestnicy Forum pojadą 7 lutego i zagrają koncert na historycznym Pleyelu w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

 
PODSTAWOWE TECHNIKI ORGANOWE DLA PIANISTÓW

Dla pasjonatów muzyki organowej, dla tych co mają Fugę Bacha w repertuarze i odwagę w sercu, będzie dedykowany mini-kurs na blisko 100-letnich organach w Kościele Farnym prowadzony przez prof. Janusza Ostrowskiego. Najlepsi organiści wśród pianistów wystąpią z koncertem organowym w samo południe 6 lutego 2020.

 
PODSTAWY IMPROWIZACJI DLA PIANISTÓW

Umiejętności improwizacyjne, należą obecnie do rzadkości. Myślenie harmoniczne znacznie ułatwia opanowaniu nowego tekstu oraz prowokuje do kreatywnej improwizacji na zadany temat. Seminarium prof. Konstantego Wileńskiego pomoże w zbudowaniu własnej kadencji do koncertów barokowych i klasycznych.

 
PODSTAWY KAMERALISTKI Z ORKIESTRĄ

Najlepsi uczestnicy zgłoszeni na Forum będę mieli okazję wystąpić w koncertach publicznych z Lwowska Orkiestra Kameralną pod dyr. prof. Igora Pylatyuka

 
PODSTAWY DYRYGENTURY DLA PIANISTÓW

Wybrani kandydaci będą uczestniczyć w seminarium prof. Bogdana Olędzkiego, a najlepsi zadyrygują I częścią Koncertu fortepianowego Mozarta w dniu  5.02.2020 w SDK.

 
UDZIAŁ W KONKURSIE „MŁODY WIRTUOZ” DLA PIANISTÓW DO LAT 13!
Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz" stanowi część projektu Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic”. Celem Konkursu jest prezentacja osiągnięć artystycznych i motywacja do dalszego rozwoju uczniów.
 
Zapisy na XV MFP będą dostępne pod linkiem poniżej:
APLIKACJA ZGŁOSZENIOWA
Zgłoszenia dostępne od 01.09.2019