MALICKI WALDEMAR

MALICKI WALDEMAR

Jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, po czym doskonalił swe umiejętności na seminariach mistrzowskich u Paula Badury-Skody w Wiedniu.
Koncertuje w Europie , Ameryce Płd . i Płn . , w Rosji , Japonii . Uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami /Teresa Żylis-Gara , Stefania Toczyska , K.A.Kulka /.
Występował m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Łańcut, Festiwal Pendereckiego, Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Na koncertach galowych wykonuje własny, autorski program pełen muzycznego humoru i wirtuozostwa. Występował z nim dla instytucji kulturalnych i społecznych (Fundacja rodziny Buzków, fundacja "Crescendum est" A. Gudzowatego), a w czerwcu 2000 wystąpił w ramach dnia polskiego na wystawie EXPO w Hanowerze.
Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną m.in. dla Polskich Nagrań, Poltonu i Dux /Polska/, Pavane /Belgia/, Accord, Adda /Francja/, Koch Records Schwann, Wergo /RFN/, Pony Canyon (Japonia). Prowadzi master classes w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii.
Jest autorem i wykonawcą audycji o muzyce realizowanych dla Programu I i II telewizji publicznej. Wykonuje również specjalne recitale humoru muzycznego wzbudzając sympatię m.in. publiczności polskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Posiada rzadko spotykaną obecnie zdolność improwizowania na zadane tematy. Był prezesem-założycielem Towarzystwa im I.J. Paderewskiego. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego w Nowym Sączu.
Laureat nagród fonograficznych: Fryderyk 1997, 2000 i 2003 oraz Płyta Roku 1999.