RAPITA OKSANA

RAPITA OKSANA

Oksana Rapita - studiowała w Konserwatorium im M. Łysenki we Lwowie pod kierunkiem Prof. Lidii Krykh. Staż po dyplomie lwowskiej Uczelni odbyła w Instytucie Muzyczno-Pedagogicznym im. Gnesinych w Moskwie w klasie Prof. Aleksandra Aleksandrowa.
Od 1990 roku pracuje w katedrze fortepianu w Akademii Muzycznej im. M. Łysenki we Lwowie, a od 1994 prowadzi też klasę fortepianu w Lwowskiej Specjalnej Szkole Muzycznej im. S. Kruszelnickiej (odpowiednik Szkoły Talentów).
Wśród jej studentów są liczni laureaci Konkursów Międzynarodowych; jej wychowankowie kontynuują dalszą naukę między innymi w Niemczech i Polsce.
Została uhonorowana wieloma nagrodami zarówno jako pianistka jak pedagog: jest Laureatem Ogólnoukraińskiego Konkursu Pianistow im. M. Łysenki w 1984 roku oraz otrzymała wyróżnienie na Miedzynarodowym Konkursie im. Palomy O'Shea w Santander (Hiszpania) w 1990 roku, a w 1993 została Laureatem Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych (Kijów, Ukraina).
Koncertowała na Ukrainie oraz w Polsce, Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii i Belgii. W maju 2005 w słynnym studio koncertowym Polskiego Radia, dokonała archiwalnego nagrania III Koncertu fortepianowego A. Nikodemowicza.