KOBUS ALEKSANDER

KOBUS ALEKSANDER

Urodził się w 1991 roku w Warszawie. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku  10 lat. W 2015 roku ukończył studia magisterskie w klasie trąbki prof. Igora Cecocho w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Jako student zdobył 16 nagród na konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych, m.in  I miejsce w  VII Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu, I miejsce w XIV International Chieri Competition we Włoszech, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie „Visegrad 4” w Sarospatak (Węgry), Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Brnie (Czechy).

Doskonalił swoje umiejętności solistyczne, kameralne i orkiestrowe na kursach i warsztatach muzycznych u wielu wybitnych trębaczy tj. Paul Beniston, Richard Stoelzel, Andrew Balio, Uwe Komischke, Andrew Stone-Fewings, Willem van der Vliet, Peter Bond, Lucas Beno.

Wielokrotnie wykonywał najtrudniejsze pozycje na trąbkę t.j. Koncert H. Tomasiego, Concertino A. Jolivet’a czy II Koncert Brandenburski J.S Bacha z towarzyszeniem orkiestry.

Jest również muzykiem sesyjnym i grającym muzykę rozrywkową. Uczestniczył przy sesjach nagraniowych i spektaklach dla Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Silesian Jazz Orchestra. Współpracuje również  z Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Operą Wrocławską, Filharmonią Zielonogórską, Filharmonią Dolnośląską oraz Wratislavia Trumpet Consort.

W 2014 i 2015 roku został laureatem wielu prstiżowych stypendiów m. in. stypendium "Młoda Polska", Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydenta Miasta Wrocławia oraz Stypendium Yamaha Music Foundation for Europe.

Obecnie jest doktorantem  w klasie trąbki prof. Igora Cecocho w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.