Międzynarodowe Forum Pianistyczne

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” (MFP) to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w Euroregionie Karpat. Na przełomie stycznia i lutego Sanok staje się Zimową Stolicą Pianistyki goszcząc każdorazowo do 500 uczestników z kilkunastu krajów Europy.

Forum to wartościowa propozycja edukacyjna dla młodych pianistów, która głównie koncentruje się na wymianie wiedzy i doświadczeń artystycznych, współpracy w duchu tolerancji wokół wspólnych zainteresowań i pasji. Łączy w sobie pełen zakres wiedzy: od teorii po praktykę, od wiedzy po metody ćwiczenia, od zajęć zdrowotno-rehabilitacyjnych po zajęcia z zakresu biznesu w kulturze i promocji. To miejsce spotkań wybitnych artystów i pedagogów z utalentowaną młodzieżą pianistyczną.

Zakwalifikowani uczestnicy aktywni wezmą udział w:

 1. lekcjach indywidualnych i pokazowych z Mistrzami
 2. kursach  tematycznych
 3. praktykach koncertowych – seria wieczorów recitalowo-symfonicznych 
 4. wykładach i seminariach
 5. konkursie o prestiżowe nagrody i wyróżnienia XVII MFP oraz - „Złoty Parnas 2022”

Regulamin uczestnictwa w MFP dostępny https://forum.interpiano.pl/pol/4 

Ankieta Zgłoszeniowa dostępna pod adresem: https://forum.interpiano.pl/pol/aplikacja/aplikacja_zgloszeniowa 

W ciągu szesnastu edycji Forum jest za nami:

 • 318 koncerty (w tym 81 koncerty z udziałem orkiestr kameralnych i symfonicznych) w ponad 73 miastach, w 4 krajach (Litwa, Białoruś, Ukraina, Polska) , dla ok. 103 tys. bezpośrednich odbiorców i ca. 1 mln przez internet i rozgłośnie radiowe. 
 • 4600 godz. lekcji indywidualnych i 425 godz. lekcji pokazowych, nagranych na DVD 
 • 326 godz. wykładów i kursów specjalistycznych dla blisko 2 tys.
 • 300 Mistrzów w tym wielu laureatów Konkursu Chopinowskiego w Warszawie: śp. Tatiana Shebanova, Kevin Kenner, Philippe Giusiano, Akiko Ebi, Eugen Indjic, Takashi Yamamoto, Katarzyna Popowa-Zydroń, Andrzej Jasiński, Irina Pietrova, Mihail Woskriesienski,   

Międzynarodowe Forum Pianistyczne "Bieszczady bez granic" wspierane jest przez:

 • Media: TVP3 Rzeszów, TVP Kultura, Polskie Radio Rzeszów, Radio dla Ciebie, esanok.pl, nowiny gazeta codzienna, nowiny24, tvPodkarpacie.pl, Korso Gazeta Sanocka, polmic.pl, Nowe Podkarpacie, Tygodnik Sanocki
 • Instytucje państwowe i samorządowe: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, władze Miasta, Gminy i Powiatu Sanoka, Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Słowacki w Polsce, Ambasadę Białorusi w Polsce, Narodowy Instytut Kształcenia.

 

Międzynarodowe Forum Pianistcyzne "Bieszczady bez granic" 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

 

Festiwal Forum "Bieszczady bez granic"

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.